ogrzewanie-powietrzne-hal-przemysłowych-Tecnoclima ogrzewanie-szklarni-tuneli foliowych nagrzewnice-piece nadmuchowe-aparaty grzewczo-wentylacyjne-destratyfikatory ogrzewanie-hal-sportowych-nagrzewnice-powietrza oświetlenie_w_hali oświetlenie_w_hali oświetlenie_wysokie_hale

wentylatory-osiowe-promieniowe

 

 

Elementy składowe systemów 

grzewczo - wentylacyjnych i  klimatyzacji

Wentylatory

Wentylatory należą do maszyn przepływowych i służą do przetłaczania powietrza lub innych gazów do wartości wytwarzanego ciśnienia 30 000 N/m2 (Pa). Przy wyższych ciśnieniach mówi się o dmuchawach.

Rozróżnia się wentylatory promieniowe, które zasysają powietrze osiowo i tłoczą je promieniowo i wentylatory osiowe, które zasysają i tłoczą powietrze w kierunku osiowym. Rozwiązaniem pośrednim są wentylatory pół osiowe i pół promieniowe (z przepływem mieszanym), w których odpływ powietrza następuje najczęściej w kierunku osiowym i są rzadko stosowane.

Ponadto istnieją jeszcze wentylatory o przepływie poprzecznym, zwane również wentylatorami stycznymi, w których powietrze zasysane jest w jednej części obwodu wirnika, a tłoczone w drugiej jego części.  Powietrze przepływa więc dwukrotnie między łopatkami wirnika. Przy tym powstaje wir powietrza, który pełni rolę kierownicy strumienia powietrza. Strumień objętości powietrza jest proporcjonalny do długości wirnika.

 

Żródło: Recknagel 08/09 © - Wiedza na zawsze i na każdy dzień - Omni Scala-Wroclaw

 

 TECNOCLIMA Twój partner w ogrzewaniu i wentylacji hal

 wentylatory osiowe i promieniowe stosowane są w  nagrzewnicach powietrza, w  rooftopach, w centralach wentylacyjnych, wentylatory stanowią bardzo ważną cześć nadmuchowych układów grzewczych i grzewczo-wentylacyjnych

 
 
Impressum Polityka prywatności Mapa strony W górę strony W górę strony