ogrzewanie-powietrzne-hal-przemysłowych-Tecnoclima ogrzewanie-szklarni-tuneli foliowych nagrzewnice-piece nadmuchowe-aparaty grzewczo-wentylacyjne-destratyfikatory ogrzewanie-hal-sportowych-nagrzewnice-powietrza oświetlenie_w_hali oświetlenie_w_hali oświetlenie_wysokie_hale

 

regulowanie-urzadzen-grzewczych-serwis-czesci

 

 

 

sterowanie-praca-nagrzewnic-powietrza

 

 

 

 

producent-aparaty-grzewcze-wentylacyjne-rooftopy

W JAKI SPOSÓB ODBYWA SIĘ REGULACJA OGRZEWANIA POWIETRZNEGO ?

W zależności od producenta, instalacji, budynku i urządzeń dodatkowych (np. chłodzenie, nawilżanie) jest wiele wariantów regulacji ogrzewania powietrznego. Ogólnie rzecz biorąc zasada techniki regulacji wygląda następująco:

 

CO TO JEST MOC GRZEWCZA URZĄDZEŃ ? 

Moc grzewcza urządzenia jest ustalana w zależności od nastawionej wartości żądanej temperatury i wartości temperatury rzeczywistej, zwykle zmierzonej w przewodzie zbiorczym powietrza obiegowego. W przypadku urządzenia ogrzewanego bezpośrednio włączany jest palnik. Palniki wielostopniowe lub modulowane pozwalają na uniknięcie zbyt częstego włączania się w okresie przejściowym. W przypadku wariantów z ogrzewaniem pośrednim zasilanie gorącą wodą z zewnętrznego źródła ciepła odbywa się poprzez mieszacz w połączeniu z pompą cyrkulacyjną.

 

STEROWANIE PRACĄ NAGRZEWNIC

W przypadku obu typów urządzeń wentylatory są sterowane poprzez czujniki temperatury w zależności od załączonej mocy cieplnej bezstopniowo lub ze stopniami od obrotów podstawowych (ewentualnie zero) do obrotów pełnych. Po wyłączeniu palnika lub zamknięciu mieszacza zwykle występuje pewien czas opóźnienia wentylatorów, aby wykorzystać ciepło resztkowe. Standardowo są stosowane urządzenia zabezpieczające, takie jak zabezpieczenie przeciwzamrożeniowe oraz ograniczenie temperatury maksymalnej i minimalnej. Regulacja dla poszczególnych pomieszczeń realizowana jest poprzez różne klapy powietrzne w przewodach lub na wylotach. Uruchamiane są one ręcznie lub za pomocą napędów elektrycznych (silnikami, elektromagnetycznie lub elektrotermicznie) w połączeniu z wyłącznikami termostatycznymi. Inne warianty regulacji poszczególnych pomieszczeń mają miejsce tylko w przypadku urządzeń ogrzewanych pośrednio. W tym wypadku w urządzeniach znajdują się wymienniki ciepła, pracujące niezależnie od siebie, które mogą ogrzewać różne obszary budynku w różny sposób.

 

Żródło: Recknagel 08/09 © - Wiedza na zawsze i na każdy dzień - Omni Scala-Wroclaw

 

                                                TECNOCLIMA Twój partner w ogrzewaniu powietrznym
Impressum Polityka prywatności Mapa strony W górę strony W górę strony